© Stránky vytvořil Jurgen82 za pomocí Xara Web Designer.2018 - 2022.
Poslední update: 25.6.2022

Blade Runner

Detektivní hra podle filmové předlohy z roku 1982. Tak tuhle pecku jsem chtěl vždycky přeložit, ale jak asi skalní fanoušci této hry vědí, titulky existovaly jen v hlavním menu a inventáři. Bohužel dialogy, kterých je tam více než ve filmu, titulky neobsahovaly… do nedávné doby, kdy fanoušci známého ScummVM vytvořili mechanismus, který hru nejprve rozloží a poté složí, a při jednom do hry zakomponovali přídavný soubor subtitles.mix, který právě obsahuje titulky v dialozích. Pár dní jsem studoval kód a nakonec se mi povedl import titulků včetně české diakritiky. Hra 12 různých konců a po prvním dohrání narazíte jen na 45% textů, takže hru doporučuji několikrát projít, dávejte jiné volby odpovědí, hrejte jak za klaďase i záporáka, a objevujte co nejvíce. Ten scénář je opravdu propracovaný. Úvodní intro jsem nepřekládal, ale použil jsem znění z české DVD verze filmu Final Cut z roku 2007. Clovis, hlavní záporný hrdina, používá ve svých dialozích citace anglického básníka Williama Blakea. Použil jsem překlady z díla Nový Jeruzalém, Zpěvy zkušenosti a dalších, v překladu Zdeňka Hrona, Jaroslava Skalického a Jiřího Valjy. Poslední update: 6.12.2020 - do instalátoru jsem přidal další 2 dll knihovny, které některým uživatelům chyběly v systému a byly potřebné ke spuštění hry. Verzi instalátoru češtiny 1.0 jsem nechal stejnou. 1.12.2020 - vytvoření této stránky

Ke stažení

1) Čeština z roku 2020 do originální GoG verze hry. Pozor: * Čeština je dělána formou jednoduché instalace, při které se kopírují počeštěné soubory do Vámi zadaného adresáře s hrou. V instalátoru není zadána ochrana, to znamená, že můžete zkusit instalovat češtinu do Vámi vlastněné hry, a zkusit štěstí, jestli Vám čeština bude fungovat. Cestu instalace zadávejte bez subadresářů, například: D:\Hry\BladeRunner Překlad: Jurgen82 (vanBrok) Instalátor: Jurgen82 (vanBrok) Velikost češtiny: 45 MB Určeno pro verzi hry: GoG v1.0 (34711)
Download v1.0 (GoG)

Gameplay - 15 minut z prvního aktu

s českými titulky

Poznámka - video bylo vytvořeno před závěrečnou korekcí, proto se některé dialogy nemusí shodovat s finální vydanou verzí češtiny.

Obrázky ze hry s českými titulky